Zimní dovolená v Krušných horách

Zasněžená krajina s jehličnany a domečkem uprostřed pod oranžovou lanovkou při dovolené s vybavením půjčovna střešních nosičů

Zimní dovolená v Krušných horách

Patří mezi nejzápadnější hory České republiky. Nejsou nejvyšší, přesto se těší stále větší a větší oblibě mezi českými i německými turisty. O čem je řeč? O Krušných horách. Pokud plánujete strávit zimní dovolenou v Česku, Krušné hory rozhodně stojí za to. Nejprve si obstarejte vybavení, půjčovna střešních nosičů se postará, abyste se se vším dostali až do hor, a nakonec si pobyt užijte plnými doušky. Kam se ale v zimě do Krušných hor vydat? Připravili jsme pro vás tři tipy. Třeba vás budou inspirovat.

Vyrazte na Klínovec

Jste-li milovníci zimních sportů, pak nesmíte zapomenout navštívit skiareál na Klínovci. Je to zdaleka největší lyžařský areál Krušných hor. Se svými 47 kilometry sjezdovek si tady přijde na chuť každý lyžař, ať už profesionál, nebo úplný začátečník. Najdete tady čtyři sedačkové lanovky a šest lyžařských vleků. Milovníci snowboardů si přijdou na své na speciální U-rampě nebo ve snowparku, kde na ně čeká velké množství skoků s nejrůznějšími překážkami. V okolí Klínovce navíc nabízejí ubytování Krušné hory v široké nabídce.

Dopřejte si lázně

Věděli jste, že v Krušných horách jsou světoznámé lázně? Například v Jáchymově byly v roce 1906 otevřeny úplně první radonové lázně světa. Pro lidi trpící poruchami pohybového ústrojí představují jáchymovské lázně díky vysoké koncentraci radonu v přírodní minerální vodě nejúčinnější lázně svého druhu v Evropě. Pokud se s rodinou vydáte na zimní dovolenou do Krušných hor, určitě si najděte alespoň několik dnů na odpočinek v teplých pramenech lázeňských městeček.

Nahlédněte do historie

Naše půjčovna střešních boxů vám jako třetí tip na zimní dovolenou v Krušných horách doporučuje trochu historie. Víte, že to byl právě Jáchymov, který dal světu nejznámější platidlo? Jáchymovský tolar, který se zde razil, byl převezen Španěly do Ameriky, kde se ujal název, až došlo na jeho zkomolení na „dolar“. S tím úzce souvisí i hornické památky Krušných hor, které byly nedávno zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO. Tamní hornické doly nadchnou zejména milovníky podzemí.

X
Call Now Button