Jak velký autobox potřebujete

Kreslené černobílé auto s občasnou vybarvenou modrou barvou a se zavazadly v autě vedle řídícího panáčka a s využitím střešní box půjčovna Praha

Jak velký autobox potřebujete

Pokud plánujete zimní dovolenou do hor, pravděpodobně s sebou povezete výbavu pro všelijaké aktivity spojené se sněhem. Abyste se vešli do vašeho auta, je ideálním pomocníkem autobox. Jakou velikost ale potřebujete? Jak to zjistíte? Jak zajistíte, aby střešní boxy nebyly větší, než potřebujete? Máme pro vás několik praktických tipů.

Rozměry autoboxu

Nejdůležitější věc, která vás při výběru typu střešního autoboxu musí vést, je to, co v něm potřebujete převážet. I když se jednotlivé potřeby mohou lišit v závislosti na ročním období, je dobré už předem vědět, zda se do něj v zimě mají vejít lyže, nebo zda zimním sportům neholdujete.

Kratší autoboxy

  • bývají obvykle dlouhé do 130 centimetrů
  • ideální pro přepravu kočárků nebo zavazadel.

Delší autoboxy

hodí se pro objemnější zavazadla, jako jsou:

  • lyže,
  • snowboardy,
  • a podobně.

Jakmile znáte hlavní účel střešního nosiče, myslete na další tip.

Dalším praktickým tipem je doporučení, aby velikost střešního boxu nepřesahovala rozměry automobilu, na kterém jsou střešní nosiče připevněny. Toto pravidlo by měl autobox respektovat jak ve své délce, tak i ve své šířce.

Nosnost autoboxu

Druhým důležitým kritériem pro výběr toho správného autoboxu je jeho nosnost. Pozor, zde je potřeba respektovat maximální nosnost uváděnou výrobcem boxu. Pokud plánujete, aby střešní nosiče převážely jen lyže s hůlkami, pak nemusíte vybírat střešní boxy s vyšší nosností. Naopak, pokud budete autobox používat i k přepravě zavazadel, je nutností pořídit střešní box s vyšší nosností.

Způsob uchycení

Posledním tipem, který vezměte v úvahu při výběru toho správného typu autoboxu, je způsob jeho uchycení k samotnému autu. Způsobů uchycení je mnoho, mezi ty nejčastější a nejpoužívanější patří takzvaný U-profil.

U-profil

Je vyroben z kovového nebo plastového materiálu schopného dokonale a pevně fixovat střešní boxy ke střeše auta.

T-drážka

Dalšími způsoby fixace boxu jsou T-drážka nebo takzvané rychlozacvakávání.

X
Call Now Button