Užitečné rady

Užitečné rady

UPEVNĚNÍ STŘEŠNÍHO BOXU

(autoboxu nebo také rakve na auto)

K upevnění boxu na střechu není potřeba žádná zkušenost, s tím si poradí i člověk, který přijde k boxu poprvé. Na internetu jsou k vidění různá videa s názornými postupy, vy si ale nemusíte dělat starosti, protože vám vše rádi vysvětlíme a ukážeme osobně. Pro ty, kteří i tak chtějí postup, je zde tento popis. Box položíte na střešní nosiče, poté jej otevřete z jedné strany a posuňte úchyty na daný nosník z každé strany, tak aby na něm seděly a daly se dotáhnout. Po dotažení koleček, každého úchytu, čelisti sevřou ližinu nosníku a box je takto připraven pro naložení vašich zavazadel. Takto snadně se instalují zejména boxy zn. Thule, které patří mezi nejlepší. Starší modely boxů mají jiný úchyt, který zde neuvádíme, tyto boxy ani nepůjčujeme.

STŘEŠNÍ NOSIČE

Střešní nosiče neboli příčníky se připevňují na tzv. hagusy neboli podélníky, které jsou připevněny na střeše auta od výrobce. Záleží na velikosti vozu, protože od toho se odvíjí šíře příčníků. Pokud máte sedan nebo hatchbag, musíte mít střešní nosiče své. Každý výrobce má totiž jinak vyřešeno uchycení na střechu a liší se to mnohdy model od modelu a rokem výroby vozu. Žádný univerzální model neexistuje, proto je nemůžeme mít všechny skladem. Někteří výrobci dělají na některé typy univerzální nosiče, ale není to ideální, nosič většinou stejně pořádně nedrží a hrozí jeho vytržení i s boxem. Pokud tedy nemáte tzv. hagusy či podélníky, doporučujeme koupit si originální střešní nosiče přímo na váš vůz a u nás si půjčíte již jen autobox. Pokud si nevíte rady, jaký nosič je na Vaše auto ten pravý, zavolejte a my vám poradíme a doporučíme.

ZABEZPEČENÍ STŘEŠNÍHO BOXU

Přestože je auto box zamykací, hrozí jeho odcizení. Proto radíme nenechávat věci přes noc uvnitř boxu, a také vůbec auto na odlehlých místech. Box je lepší dát do uzamykatelné místnosti, pokud je taková k dispozici.

NA CO SI JEŠTĚ DÁT POZOR

Pokud vlastníte vyšší vůz je potřeba dát si pozor při vjezdech do garáží obchodních center, jelikož většinou při stavbách těchto center nikdo neuvažoval o tom, že někdo bude na střechu vozu upevňovat box či kola. Průjezd je pak provázen nárazem a poškozením boxu. Proto doporučujeme, pokud máte na střeše box či kola, změřte si celkovou výšku auta + střešního boxu nebo nosiče kol, pak snadno zjistíte, kam smíte a kam ne. Ale pro jistotu s auto boxy doporučujeme parkovat radši jen na venkovních parkovištích.

Ve střešních boxech lze převážet také vlajkový stožár.

ŠTASTNOU CESTU PŘEJE PŮJČOVNA NOSIČŮ NA KOLA A AUTOBOXŮ!!!

X
Call Now Button