Autoboxy

Autoboxy

Léto je tradičně obdobím dovolených. Zvláště v době celosvětové pandemie a postupného rozvolňování stále více Čechů cestuje po tuzemsku. České rodiny objevují Česko. A protože zpravidla nejde o jednodenní výlety, ale o několikadenní či týdenní dovolené, je praktickým pomocníkem na cestách auto box neboli střešní box. Při jeho výběru je samozřejmě rozhodující, co chcete převážet a kolik toho chcete převážet. Důležité je také zvážit, zda plánujete v budoucnu jezdit pravidelně nebo zda autoboxy využijete jen nárazově a nevyplatí se vám tak do nich investovat.

Půjčovna nosičů kol

Pokud patříte do skupiny, která si raději nedělá stres s uchováváním autoboxů doma, řešení pro vás bude půjčovna nosičů na kola. Sportovní potřeby, stany, dokonce i lodě se dají připevnit na střechu auta. Pokud ale převážíte kola, pak je ideálním pomocníkem nosič kol umístěný zpravidla na kufru auta.

Nejenže nemusíte řešit nedostatek místa v kufru, ale pro některé řidiče je i příjemnější jezdit bez jízdních kol umístěných na střeše. Raději kola mají připevněna u kufru. Jednak na kola vidíte a jednak nemusíte řešit nízké vjezdy do nákupních center, které už zdevastovaly mnoho jízdních kol na střechách aut.

Vliv na auto

Mnoho řidičů řeší, jak dalece se mění vlastnosti auta při jeho zatížení autoboxem nebo nosičem kol. Samozřejmostí je, že jakákoli zátěž mění těžiště vozu a je proto nutné být při jeho řízení více opatrný. Půjčovna nosiče kola například dopředu upozorňuje své zákazníky na zvýšení zátěže zadní části vozu a naopak nadlehčení té přední.

Pokud budete opatrní, nemusíte se bát. Veškeré autoboxy bývají zabezpečené, a tak si svou dovolenou můžete užít.

kolaKV

X
Call Now Button