Thule

Bílé logo Thule Sweden na černém pozadí

Thule

Značka Thule patří v Česku k jedné z nejznámějších v oblasti střešních boxů. Půjčovna Thule boxy nabízí prakticky v každém větším městě. Víte ale, odkud společnost Thule pochází? A co vše se za touto značkou skrývá?

Historie

Počátky společnosti Thule se datují k roku 1942. Rodina Thulinových, pocházející ze Švédska, miluje sportovní aktivity všeho druhu. Jeden z jejích členů, Erik Thulin, miluje rybaření a začíná s výrobou vlastních rybářských udic, na které dává štítek s nápisem Thule. Jeho udice se začínají prodávat, a tak Erik rozšiřuje nabídku o další rybářské potřeby.

V 60. letech dvacátého století se rodinná firma začíná zaměřovat na specializované produkty související s automobily a cestováním. V roce 1962 vzniká první střešní nosič značky Thule. Jedná se o nosič lyží Thule Standard. V roce 1977 Thule vyrábí první střešní box na lyže, který se připevňuje k novým nosičům na střeše auta. Dostává jméno Thule system 1050.

V roce 1979 je společnost prodána firmě Eldon. Produktová nabídka týkající se sportu a cestování dál stoupá. V roce 1985 se objevují první produkty takzvaných „zahrádek“, neboli klasických střešních nosičů. Dají se připevnit k většině tehdejších automobilů.

Současnost

V roce 2004 se ke společnosti Thule připojuje italská firma König zabývající se výrobou sněhových řetězů. O rok později se připojuje i společnost Omnistor vyvíjející obytné přívěsy. Rok 2006 přináší spojení s firmou Brink specializující se na nosiče kol a tažná zařízení. A nakonec se v roce 2007 přidává i firma Case Logic, výrobce kvalitních cestovních zavazadel.

Značka Thule je tedy výsledkem mnoha let zkušeností z řady zkušených společností. Její výrobky patří mezi jedny z nejkvalitnějších z celého světa. Půjčovna Thule nabízí veškeré střešní boxy pro vaší letní i zimní dovolenou. Určitě se vyberete i vy.

X
Call Now Button