Klíče ke střešním boxům

Střešní boxy Thule force xt xl černý aeroskin 3 pohled zboku

Klíče ke střešním boxům

Valeriu Butulescu, rumunský básník a spisovatel řekl: „Není účinnějšího zabezpečení proti krádežím nežli bída.“ Starověký král Šalomoun zase moudře poznamenal: „Moudrý viděl nebezpečí a jde se skrýt.“ Ať už se na ochranu svého majetku díváte z jakéhokoli úhlu, pravděpodobně si přejete udělat v rozumné míře všechno, abyste o něj nepřišli.

Jak chránit střešní boxy a jejich obsah před krádeží? Klíčem je použití kvalitních zámků a klíčů. S jakými typy klíčů a zámků se můžete na trhu setkat? A co udělat při jejich ztrátě?

Uzamykání Thule

Moderní a pokročilý postup v uzamykání střešních boxů a nosičů má výrobce Thule. V rámci systému Thule One-Key můžete vyměnit zámky u všech zakoupených výrobků značky Thule a nadále používat jeden hlavní. Zámky se dají aplikovat nejen na střešní boxy, ale i do nosičů kol a příčníků všech druhu. Nemusíte tak hledat různé klíče, ale vše ovládáte jen jedním. Thule svým zákazníkům nabízí i možnost zhotovení náhradního klíče v případě ztráty nebo odcizení.

Další systémy uzamykání

Výrobci střeních boxů i příčníků mají v zásadě velmi podobné systémy uzamykání pro střešní boxy. Systém ochrany se používá zejména pro uzamykání krytky příčníku. Za tímto účelem se zpravidla používá jen jeden klíč. Obdobná situace je u zamykání patek nebo u hvězdicových zámků. Někteří výrobci, jako například zmíněný Thule, nabízejí zřízení univerzálního klíče pro všechny zámky v rámci produktů jejich značky.

Co dělat v případě ztráty klíče

Pokud ztratíte oba klíče od střešních boxů, pomůže vám naše půjčovna střešních boxů. U jednotlivých výrobců nosičů a boxů se dá zažádat o zaslání klíče nového. Každý klíč nebo zámek má svůj specifický kód, který bývá uveden i v uživatelské příručce při zakoupení nosiče nebo jeho registraci na stránkách výrobce. Tento kód zašlete svému výrobci. Následně byste měli dostat klíč náhradní. Ujistěte se ale, že kupujete střešní boxy od výrobce, který náhradní klíče k zámkům dodává. Někteří výrobci totiž dopředu upozorňují na to, že podobné služby klientům nenabízejí.

X
Call Now Button