Kam vyrazit s koly na dovolenou

Černé kolo v lese stojí na lesní cestě s pozadím zeleně

Kam vyrazit s koly na dovolenou

S blížícím se jarem a létem můžete pomalu začít plánovat svojí letošní dovolenou v Česku na kolech. Půjčovna nosičů na kola přináší několik tipů, kam byste mohli sami nebo rovnou s celou svojí rodinou letos zavítat. Česká republika je totiž skvělou destinací na cykloturistiku. K dispozici je více jak 3500 kilometrů oficiálních cyklostezek a více jak 44 000 kilometrů cyklotras. Zajímavostí Česka je, že zde narazíte hned na 4 mezinárodní cyklotrasy EuroVelo a to konkrétně na trasy 4, 7, 9 a 13. Pojďme se na nějaké zajímavé tipy podívat.

Kolem řek

V horkém letní počasí může být skvělým nápadem vyrazit na trasy podél českých a moravských řek. Většinou nejsou nijak zvlášť náročné, protože kopírují terén řek. Jedna z krásných cyklostezek je A1 vedoucí z Prahy na hrad Karlštejn.

Více jak 400 kilometrů příjemné klikatící se stezky nabízí cyklotrasa Labská stezka. Vede přes krásné nížiny, podhorská údolí a historická města. Pro rodiny s dětmi je nejideálnější cyklostezka z Kolína do Poděbrad nebo Nymburka, tradiční líhně cykloturistiky.

Na Moravě určitě vyzkoušejte cyklostezku Baťův kanál nebo takzvanou cyklodálnici Bečva. Chybu rozhodně neuděláte ani cyklostezkou směr Lednicko-Valtického areál, kde se nachází světoznámý zámecký skvost.

Zvolte si téma

Dalším tipem, který vám půjčovna nosičů kol doporučuje, je tematická dovolená na kolech. Vyberte si oblast, která vás láká nejvíce, a podle ní zvolte lokalitu. Jedním z nejoblíbenějších témat jsou vinařské cyklostezky na jihu Moravy nebo pivní stezka v Krkonoších propojující hned čtyři místní pivovary.

Pokud byste rádi vyzkoušeli již zmiňované mezinárodní cyklostezky křižující Česko, zavítejte na Greenway vedoucí z Prahy do Vídně, Stezku železné opony (EuroVelo č.13) nebo Greenway Jizera propojující Jizerské hory až k soutoku Labe.

X
Call Now Button