Horské cyklostezky

Silniční kolo se zelenými řídítky uprostřed pohled jezdce na silnici se žlutou plnou čárou před sebe se zábradlím po obou stranách a krajinou v pozadí

Horské cyklostezky

Horské cyklostezky – to nejlepší z Česka

V Česku je cyklistika stále oblíbenějším sportem jednotlivců i celých rodin. Plánujete-li s koly na výlet nebo i prodloužený víkend někde na horách, co vyzkoušet horské cyklostezky? Máme pro vás několik tipů. Od bikingu v kanadském stylu v Podkrkonoší až po singltrek v Jizerských horách. Půjčovna nosičů na kola vám zprostředkuje ten správný nosič na vaše vybavení a pak vzhůru do hor.

Krkonoše a Trutnov

Milujete-li technické ježdění, určitě navštivte takzvané Trutnovské stezky. Narazíte tady na dřevěné překážky, balvany na cestách nebo na možnost sjíždět skály. Aktuálně se jedná o zhruba dvacet dva kilometrů singl tratí s různou obtížností.

Začátkem každého singl trailu je obec Lhota u Trutnova. První trasa přezdívaná „Panský stoupák“ je dlouhá 3,4 kilometrů a je jedinou stoupající částí. Dostanete se na start dalších tří horských cyklostezek. Modrá je nejméně náročná, červená se střední obtížností a černá pak čeká na ty největší borce.

Jizerské hory a Nové Město pod Smrkem

Druhým tipem pro vaše horské cyklovýlety může být singltrek pod Smrkem. Jednoznačně se jedná o jednu z nejlepších tratí nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Celý areál nabízí více jak šedesát kilometrů na čtyřech odlišných tratích. Obtížnost si opět vybíráte sami podle svých zkušeností. Nástupním místem je Singltrekcentrum v Novém Městě pod Smrkem.

Krušné hory a Klínovec

Pokud se ocitnete v západní části naší republiky a půjčovna nosičů na kola vám vybavení poskytne na delší dobu, určitě se zajeďte podívat na Trailpark Klínovec. Přivítá vás dvacet čtyři kilometrů příjemně a zvolna klesajících tratí z Klínovce až do Jáchymova. Na své si zde přijdou i rodiny s malými dětmi. Pro začátečníky nebo malé děti je určena trasa „Azur“. Pro zkušenější bikery pak „Baron“ nebo „Rubin“ a pro nejzkušenější pak „Downhill Klínovec“. Ta nabízí trasy buď pro sjezdová kola nebo enduro kola.

X
Call Now Button