Cestování v pandemii

jízda po dálnici s horami v pozadí a modrou oblohou a pohledem do obou směrů

Cestování v pandemii

Jak se změnily návyky Čechů v cestování na dovolené během celosvětové pandemie koronaviru? Jaké jsou pro nás aktuálně nejoblíbenější destinace? A co cestování v tuzemsku? Může vám ji zpříjemnit půjčovna Thule?

Češi a cizina

Ačkoli pandemie omezila aktivity mnohých z nás, Češi nepřestali milovat Chorvatsko. Napříč všem omezením se například v roce 2020 vydalo na cestu z Česka do Chorvatska více jak 750 tisíc turistů. Počet je srovnatelný s léty před vypuknutím pandemie. Drtivá většina vyrazila na Jadran po své vlastní ose autem, malý počet využil autobusovou nebo vlakovou dopravu. Pověstné „žluté vlaky“ zaujaly skoro celou Evropu.

Druhou nejoblíbenější mořskou destinací zůstalo Řecko. Na dovolenou tam letělo téměř 200 tisíc Čechů. Následovalo Bulharsko se 120 tisíci turisty, a nakonec Turecko s 100 tisíci Čechy. Při pandemii naopak klesl zájem o tradičně oblíbenou destinaci Slovensko.

Kde domov můj

Velký nárůst byl zaznamenán v cestování po tuzemsku. Mnohé rodiny se z bezpečnostních důvodů rozhodly nevycestovat za hranice a zaměřily se na místní turistické lokality. Zdaleka nejoblíbenější lokalitou České republiky je pro Čechy Středočeský kraj.

Ve svém volném čase v roce 2020 uskutečnili Češi starší 15 let více jak 9 miliónů delších a 13,4 miliónů kratších cest po tuzemsku. Vlivem pandemie se jedná o devíti, respektive třicetiprocentní pokles. Půjčovna Thule byla přesto připravena poskytnout všem řidičům maximální dostupné služby.

Tip na zpříjemnění

Pokud máte rádi jízdu na kolech, máme pro vás tip na zpříjemnění vaší cesty. Využijte služeb, které půjčovna Thule nabízí pro cesty v rámci Česka i v rámci Evropské unie. Vezměte si s sebou jízdní kola a poznejte krásná místa v okolí vašeho ubytování. Když už se někam vypravíte autem, udělejte si cestu pohodlnou. Ve svém autě se rozvalujte. Kola hoďte „za hlavu“ na nosič kol. Vaše dovolená za to stojí.

X
Call Now Button