Výběr střešních nosičů kol

Výběr střešních nosičů kol

Naše půjčovna střešních nosičů kol vám pomůže vybrat ten nejlepší způsob uchycení pro vaše kola. Pro orientaci přinášíme malý přehled s výhodami i nevýhodami.

Výhodou umístění kol na střechu auta je rychlost a jednoduchost montáže. Na střechu dáte jen tolik nosičů, kolik opravdu potřebujete převést kol a nemusíte oproti nosičům na tažné zařízení montovat celý nosič pro několik kol, pokud chcete vyjet jen sami. Nevýhodou je ale manipulace kola ve výšce, vyžaduje to proto větší fyzickou sílu.

Nejčastěji se setkáme se dvěma způsoby jak kola upevnit:

  1. Jedním způsobem je vložení předního i zadního kola do drážek tyče, která se následně upevní stahovacími pásy. Vše se zabezpečí stahovacím hákem. Výhodou tohoto uchycení je nekomplikovanost a ušetření místa v autě. Není potřeba odmontovávat přední kolo a ukládat do možná již plného auta připraveného na výlet.
  2. Druhým způsobem je zajištění kola pomocí rychloupínáku. Ten má na sobě drážku pouze na zadní kolo. Je tedy nutné odmontovat přední kolo a přední vidlici připojit k rychloupínáku.

Oba způsoby zajištění, jak pomocí pásů, tak upínáku jsou velmi spolehlivé a prověřené, záleží tedy na vás, jakou variantu budete preferovat. Ve všem naše půjčovna střešních nosičů kol ráda poradí a poskytneme více informací konkrétně pro typ vozu, který vlastníte.

Samostatné nosiče jsou uzpůsobené tak, aby mohly pojmout kola nejrůznějších velikostí. Výrobci nabízí škálu možností pro různé typy. Avšak u některých kol, které jsou velikostí atypické, dobré raději nosič předem vyzkoušet. Pamatujte také na to, že střešní nosiče pojmou maximálně čtyři kola najednou a u některých typů aut jen tři.
Příjemnou výhodou je to, že dochází k minimálnímu zašpinění kol od prachu a nečistot z vozovky.

Co se týče samostatného skladování nosičů jsou velmi dobře kdekoliv skladné, nezaberou mnoho místa a jejich montáž i demontáž je jednoduchá. Proto výběr střešního nosiče na kola je opravdu dobrou volbou.

X
Call Now Button