Jak převážet kola autem?

Jak převážet kola autem?

Jízdní kola neodmyslitelně patří k trávení dovolené. Nejde jen o zdravotně sportovní důvody, ale díky kolům se i s rodinou můžete vydat k místům, která jinak nejsou tak snadno dostupná. Jak nejlépe přepravit kola autem? Jaké jsou možnosti? A je půjčovna nosičů kol skutečně tím nejlepším řešením?

Možnosti přepravy

Pokud se chystáte přepravit jízdní kola autem, máte celou řadu možností, jak to provést.

Kufr

Vměstnat kolo do kufru automobilu je samozřejmě zdánlivě nejsnadnější způsob přepravy. Má ale své nevýhody. Především je určen jen těm, kdo mají dostatečně velký kufr auta, navíc se vám do auta nevejdou další spolucestující se svými koly. Při samotné demontáži může navíc dojít k odření nebo poškození části kol, případně k zablokování vašich zad nevhodným pohybem.

Zahrádka neboli střešní nosič

Hlavně z dob minulého režimu pochází způsob přepravy na střeše auta. Nutností je, aby bylo vaše auto vybaveno příčnými střešními nosiči, k nimž následně přiděláte nosič kol. Těch se na střechu auta vejdou zpravidla až čtyři. Mezi nevýhody této metody patří hlavně nutnost operovat s koly nad hlavou, dále pak možnost opotřebování částí střešního nosiče a v neposlední řadě i silný odpor vzduchu při samotné jízdě a zvýšená spotřeba pohonných hmot.

Nosič na zadní dveře

Asi nejpopulárnější a nejmodernější metoda přepravy kol. Půjčovna nosičů kol vám zajistí ideální model pro váš typ automobilu a vy na kufr vašeho auta připevníte nosič na kola. Kolo není potřeba zvedat do velké výšky, odpor vzduchu je minimální. Nevýhodou může být fakt, že se při přepravě kol nedostanete přes zadní dveře do zavazadlového prostoru.

Ať už se při svém cestování rozhodnete pro jakoukoli metodu, zkuste oslovit profesionály. Půjčovna nosičů kol sníží vaše náklady na jejich pořizování a vy se už zaměříte jen na vlastní dopravu a následné zážitky. Šťastnou cestu!

X
Call Now Button