Střešní stany na auto a jejich výhody

Střešní stany na auto v přírodě se západem slunce

Střešní stany na auto a jejich výhody

Nedávno vás naše půjčovna střešních nosičů informovala o připravované novince v našem e-shopu: střešní stany na auto. Jaké jsou výhody střešních stanů umístěných na autě? Připravili jsme pro vás článek s celkovým přehledem.

Co jsou to střešní stany na auto

Střešní stany na auto nemají primárně za úkol chránit vůz. Faktem ale je, že svým umístěním automobil pod sebou částečně chrání.

Střešní stany na auto jsou novinkou v oblasti nocování při cestování. Zatímco obytný přívěs, karavan nebo klasické kempování jsou rozšířené už řadu let, přespávání ve stanu na střeše automobilu je tu poměrně krátce. Jaké jsou hlavní výhody tohoto způsobu nocování?

Výhody střešních stanů

Pokud uvažujete o pořízení nebo půjčení střešních stanů na auto, měli byste vědět o jejich přednostech. Tady jsou ty nejhlavnější.

Komfortnost vašeho spaní

Hlavní výhodou nocování ve střešních stanech je pohodlí vašeho spaní. Střešní stany totiž obvykle disponují následujícím vybavením:

  • kvalitní matrace s dobrou izolací,
  • více vchodů do stanu,
  • moskytiéry.

Střešní stan na střeše automobilu ponecháváte a jen ho sklápíte spolu s lůžkovinami. Odpadá tedy nucené a neoblíbené balení spacáků.

Větší ochrana

Druhým zásadním plusem střešních stanů je zajištění větší ochrany nocujících. Větší bezpečí se týká především následujících oblastí:

  • ochrana před divokou zvěří,
  • ochrana před deštěm, respektive lokální záplavou,
  • ochrana před zvídavými kolemjdoucími.

Více prostoru v autě

Vyzkoušíte-li střešní stany na auto, bezpochyby oceníte výrazně větší zavazadlový prostor ve vašem autě. To je další praktický důvod, který vám půjčovna střešních nosičů doporučuje zvážit.

Výjimečný výhled

Posledním kladem, o kterém se v tomto článku zmíníme, je možnost výjimečných pohledů ze stanu. Faktem je, že výška auta není nijak zásadní, ale když se poprvé vzbudíte ve stanu na střeše vašeho automobilu, zjistíte, že ten pohled stojí za to.

Pakliže jste střešní stany na auto ještě nikdy nevyzkoušeli, co to udělat poprvé při letošní dovolené? Naše půjčovna střešních nosičů vám pomůže s výběrem toho ideálního modelu pro váš automobil. Krásnou dovolenou!

X
Call Now Button