Nová auta, na která se letos můžeme těšit – 1. díl.

Interiér vozidla s volantem, vybavením a systémem GPS

Nová auta, na která se letos můžeme těšit – 1. díl.

Pokud zvažujete koupi nového vozu, nebo Vás jen zajímá, jaké automobilové novinky přinese rok 2023, můžete se nyní seznámit s vybranými modely různých značek. Na většinu z nich budeme mít samozřejmě střešní nosiče.

Audi A6
Půjde již o šestou generaci modelu A6 a k dispozici bude ve variantě sedan i kombi, která kromě vyspělého designu přinese úžasný prostor, pohodlí a komfort. Šestá generace modelu A6 nabídne kromě spalovacího motoru i čistě elektrický pohon.

BMW řady 5
Vůz bude významným konkurentem zmíněné Audi A6. Pětková řada přináší nejmodernějších techniku své doby s dynamickými jízdními vlastnostmi, které umožňuje dokonale naladěný podvozek spolu s výkonnými a hospodárnými motory. Kromě spalovacích a hybridních jednotek nabídne i čistě elektrickou variantu i5.

Citroën C4 X
Citroën představil zbrusu nový model C4 X a jeho elektrickou verzi ë-C4 X. Řadí se mezi crossovery, které určitým způsobem kombinují prvky sedanu, jindy hatchbacku či kombi, ovšem s vyvýšenou stavbou karoserie. Délka vozu je 4,6 metru, rozvor 2,67 metru (stejný jako u klasické C4), šířka potom činí 1,8 metru a na výšku má 1,52 metru.

Ford Ranger
Robustní Pick-up bude nejuniverzálnějším Rangerem všech dob. Výrobce se u nejnovější generace zaměřil na praktické funkce pro každodenní rodinný provoz. V korbě mohou být vysokonapěťové zásuvky se 400W měničem, ke kterým se dá připojit menší elektrické nářadí, chladnička nebo nabíječka. Ložná plocha má základní objem 1 200 litrů a mezi podběhy lze umístit europaletu.

Honda CR-V
Nové CR-V je o necelých 7 cm delší než jeho předchůdce, má o 4 cm větší rozvor, což se příznivě projeví zvláště na prostornosti interiéru. Bude mít povedený hybridní pohon ze Civicu, který měl výborný ohlas.

Hyundai Santa Fe
Zásadní novinkou automobilky Hyundai má být zcela nové velké SUV Santa Fe, které oproti minulé generaci bude o něco hranatější. Očekáváme, že i nová generace vozu poskytne mnoho prostoru, komfortu a praktičnosti.

Lexus RX
Japonský Lexus přichází s pátou generací svého nejprodávanějšího modelu. Moderní vůz nabídne ještě více luxusu. Architektura interiéru je postavena na zásadě „ruce na volantu, oči na silnici“ a přizpůsobuje tomu intuitivní ovládání i celou koncepci interiéru.

Mazda CX-60
Model letos dorazí s benzinovým a naftovým šestiválcem, k dispozici je také plug-in hybridní pohon. Vůz disponuje elegantním a příjemně luxusním interiérem. Díky nadstandardnímu rozvoru náprav je i na zadních sedadlech spousta místa. V zádi vozu potěší zavazadelník se základním objemem 570 litrů.

Mercedes-Benz GLC
SUV-crossover GLC je jedním z nejprodávanějších modelů značky Mercedes-Benz. Nové GLC je o 6 cm delší, celková délka je 4,71 metru. Má o 15 mm větší rozvor, konkrétně 2,88 m. Zároveň je o zhruba 4 mm nižší. Vůz je uhlazenější, pohodlnější a napěchovaný moderní technikou.

Mitsubishi ASX
Nový kompaktní SUV-crossover ASX je od svého předchůdce velmi odlišný, přesto je jeho vzhled povědomý. Velkou část techniky i vzhledu totiž přebírá od Renaultu. Vzniklo v rámci aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Nové Mitsubishi ASX nabízí celkem pět motorizací včetně hybridů.

X
Call Now Button