Na silničním kole po Rakousku

Kolo na silnici v zatáčce v Rakousku v pozadím hor v oparu mlhy a malé chatky nalevo

Na silničním kole po Rakousku

Přemýšlíte už, kam se vydáte na svoji letošní dovolenou? Máme pro vás tip. Co takhle strávit týden na silničním kole v Rakousku? Půjčovna nosičů na kola se postará o to, abyste se s koly dostali k jižním sousedům bezpečně. A pak už hurá na trasu. Jakou trasu máme na mysli? A co konkrétního od ní čekat?

O jaký jde výlet

Náš tip je vhodný pro silniční cykloturistiku, protože po celou dobu pojedete stoprocentně po rovném asfaltu. Nezapomeňte, že v Rakousku je cyklistická helma povinností. Bez ní to opravdu raději nezkoušejte. Přesto se nemusíte obávat větších konfliktů na silnicích. Rakouští řidiči jsou totiž oproti těm v Česku známí svojí velkou ohleduplností k cyklistům.

Celá trasa vede po horských silnicích nebo vyznačených cyklostezkách v oblasti Národního parku Vvysoké Taury. Těšit se můžete na výhledy na nejvyšší rakouskou horu Glossgloskner. Trasa dále vede přes Kitzbühelské Alpy, údolí Pinzgau až k oblíbeným Krimmelským vodopádům. Po trase se podíváte do horských středisek Zell am See, Lofer nebo Kaprun. Pojedete okolo světoznámé sjezdovky Hahnenkamm a rovněž okolo skokanského můstku Bischofhofen. Na silničním kole se nakonec dostanete až do údolí řeky Saalach a dále pak do samotného Salzburgu.

Jednotlivé etapy

Délka jednotlivých denních etap je v rozmezí od 75 do 100 kilometrů. Převýšení od 700 do 1800 metrů, to vše při královské etapě po Glossglocknerstrasse. Zvolit si je můžete přesně podle vaší aktuální fyzické kondice s ohledem na místa, která byste rádi viděli.

Jeden tip od nás na denní výlet: můžete vyrazit ze sedla Griessen Pass sjezdem do městečka St. Johann in Tirol. Potom proti proudu řeky Kitzbűheler Ache přes lyžařské středisko Kitzbühel následuje stoupání do sedla Pass Thurn. Tam, v nadmořské výšce 1214 metrů nad mořem, na vás čeká výhled na masiv Grossvenedigeru (vysoký 3662 metrů). Nakonec následuje sjezd do širokého údolí řeky Salzach až pod štíty Vysokých Taur.

X
Call Now Button