Na kolo v zimě

Na kolo v zimě

         I když je podzim zatím příjemně teplý, blíží se zima a s ní je potřeba dobře se připravit na jízdu na kole na sněhu. Tedy, pokud nepatříte mezi ty, kdo kolo na podzim ukládají k zimnímu spánku.

Nejdůležitější změnou je na zimním ježdění nutnost mít přiléhavé funkční oblečení, abyste udrželi tělesnou teplotu. Nikdy si neberte plandavé oblečení. Potřebujete větru odolné oblečení (ideálně windstopper), takže ani svetr od babičky není dobrou volbou. Obalte i kolena a hlavně nezapomeňte na obuv. Nohy mrznou nejvíce, takže ideální řešení jsou zateplené cyklistické návleky z neoprenu. A v neposlední řadě myslete i na hlavu. Speciální čepice pod přilbu jsou dnes snadno sehnatelné za rozumné peníze.

Při samotné jízdě buďte opatrní. Nezapomeňte, že zespod může číhat námraze a led, což je pro vás asi největším nebezpečím. Napadne-li sníh, netrhejte rekordy s kilometry, ale spíše si užívejte výhledy a křupání kola na sněhu. Ještě jedno doporučení: mráz a sníh kolu nevadí, ale sůl je jeho nepřítelem. Takže pokud se se solí setkáte, určitě věnujte čas opláchnutí všech kovových částí vašeho kola, aby vám nezačaly rezivět.

Pokud pojedete kus cesty autem, naše půjčovna nosičů na kola vám nabízí své služby.

Kam v zimě? Třeba na Šumavu. Ubytování Kvilda – ubytování v malebné přírodě na Kvildě.

X
Call Now Button