Jak se má převážet elektrokolo

Bílé kolo na louce s košíkem vepředu naplněným žlutými a fialovými květy s pozadím zeleně a bílým keřem

Jak se má převážet elektrokolo

 

 

V době letní dovolené plánují mnozí z nás výlety na elektrokole. Díky tomuto skvělému vynálezu se mohou lidé různého věku dostat na místa, kam by se za normálních okolností nedostali. Převážet elektrokolo ale není vůbec tak snadné, jako převážet klasické kolo. A pokud vezmeme v úvahu fakt, že nejčastějšími uživateli elektrokol jsou lidé s pohybovým omezením, lidé s vyšším věkem nebo rodiny s dětmi, pak se může přeprava elektrokola stát doslova zlým snem. Půjčovna nosičů na kola vám umí zprostředkovat ten správný typ nosiče. Jaký by to měl být? A jak elektrokolo vlastně převážet?

Jaký nosič je nejvhodnější
Jaký typ nosiče je pro elektrokola nejvhodnější? Při přepravě elektrokol je klíčovou věcí fakt, že mají vyšší hmotnost než běžná kola. Průměrné elektrokolo má váhu obvykle vyšší než dvacet kilogramů. Manipulace s takovým kolem je tedy velmi obtížná. Právě kvůli hmotnosti elektrokol je proto velmi důležité vybrat ten správný typ nosiče.
Zásadní je ověřit, na jak velkou hmotnost je nosič kol koncipován. Elektrokolo je, jak jsme již psali, těžší. Navíc je zejména v oblasti rámu robustnější, takže je důležité ujistit se, že se na nosič kol vůbec upevnit dá. Pokud se tedy rozhodnete použít nosiče na běžná kola, vždy si ověřte, že převoz bude bezpečný.

Existuje i druhá možnost a tou je pořízení nosičů přímo pro elektrokola. U těchto typů je ale potřeba počítat s výrazně vyšší pořizovací cenou, než je tomu u běžných nosičů.

Co ano, co ne
Nejběžnějším typem nosičů na kola jsou střešní nosiče. Ty jsou ale vzhledem k velké hmotnosti elektrokola i vzhledem k nesnadné manipulaci s ním spíše nevhodné. Další možností jsou nosiče připevněné na páté, respektive zadní dveře automobilu. I zde ale platí, že kvůli vyšší hmotnosti mohou být nenávratně poškozeny panty těchto dveří, a tak se ani tento typ pro přepravu elektrokol nedoporučuje.
Nejvhodnějším typem jsou nosiče připevněné k tažnému zařízení vozidla. Snesou nejenom vyšší hmotnost, ale mnohé typy jsou připravené k upevnění různě silných rámových konstrukcí kol. Ať už se budete rozhodovat pro jakýkoli typ, půjčovna nosičů na kola vám určitě profesionálně poradí.

X
Call Now Button